وکیل کیفری

 بهترین وکیل کیفری | وکیل متخصص کیفری در تهران

وکیل کیفری

 وکیل کیفری criminal-lawyer شخصی است با تجربه و متخصص در زمینه رسیدگی به امور کیفری، که در این زمینه فعالیت می کند. جرایم کیفری در برخی موارد دارای مجازات های سنگینی هستند که حضور وکیل کیفری را به امری مهم تبدیل می نماید.

شغل وکالت دارای حوزه های مختلفی است. حوزه کیفری که در رابطه با جرم و جنایت است، یکی از حساس ترین زمینه های فعالیتی در وکالت می باشد. به طور کلی وکلا قادر به فعالیت در تمامی زمینه ها مانند حوزه خانواده، جرایم امنیتی، اداره کار، دیوان عدالت اداری، جرایم کیفری و… هستند و منعی در این زمینه وجود ندارد. فعالیت وکلا در زمینه های تخصصی منجر به افزایش کیفیت خدمات وکالتی و پاسخ گویی به موکلین و در نهایت جامعه حقوقی خواهد شد.

بهترین وکیل کیفری

 

وکیل کیفری پس از اتمام تحصیل در رشته حقوق و قبولی در آزمون وکالت فعالیت حرفه ای کیفری خود را آغاز نموده و پس از سال ها سابقه کیفری بهترین گزینه برای اشخاصی است که در حوزه کیفری نیاز به حضور شخصی متخصص در کنار خود دارند. وکیل با انتخاب خود یا علاقه به حوزه جزا ، یا تحصیلات عالی در رشته جزا و جرم شناسی و کسب تجربه و موفقیت در پرونده های کیفری، به وکیل متخصص کیفری تبدیل می شوند که اشخاص برای پرونده های جزایی به وی مراجعه می کنند.

وکیل متخصص به قوانین مجازات اسلامی، آیین دادرسی کیفری و آیین دادرسی دادگاه های عمومی و انقلاب تسلط کامل دارد و به خوبی قادر به استناد به این قوانین در موارد مورد نیاز می باشد.

 

وکیل کیفری

 

مطالب مرتبط: وکیل چک

 

چه جرایمی توسط وکیل کیفری قابلیت پیگیری دارند؟

 

جرایم کیفری به رفتارهایی گفته می شود که در قانون مجازات اسلامی جرم انگاری شده است. جزئیات شرایط ارتکاب و میزان مجازات جرایم کیفری در قانون مجازات اسلامی به خوبی بیان شده است. اما اشخاص عادی و بدون دانش حقوقی ممکن است قادر به فهم دقیق و تخصصی مواد قانون مجازات اسلامی نباشند.

  وکیل متخصص کیفری

 

بهترین وکیل کیفری با بررسی پرونده و اتهامات وارده از سوی دادستان یا شکایت تنظیم شده، بهترین راه حل برای برطرف کردن مسئله و پیش برد پرونده را به موکلین خود پیشنهاد می دهد.

اطلاعات کافی در رابطه با مهلت های قانونی برای ارائه شکایت، مدارک و مستندات پرونده، نحوه اعتراض به رای صادره در دادگاه اولیه و .. در کسب نتیجه نهایی موثر خواهند بود.

در زندگی افراد ممکن است به هر نحوی با مسائل کیفری مواجهه شوند. در نقش شاکی یا متهم، در هر دو صورت برای کسب نتیجه حضور وکیل کیفری الزامی است. پرونده های کیفری معمولا با نظم و آرامش جامعه در ارتباط هستند، به همین دلیل در نظر قانون گذار دارای اهمیت خاصی هستند.

وکیل کیفری در تهران

پس از ارائه شکایت کیفری، بازپرس اقدامات لازم برای تحقیقات مقدماتی را آغاز می نماید. تحقیقات مقدماتی مشخص می کند که آیا متهم جرم مذکور در شکایت را مرتکب شده و اگر مرتکب شده با چه کیفیت و شرایطی؟

سپس نتیجه را برای دادستان ارسال می کند، چنانچه دادستان نیز با بازپرس در جرم بودن عمل مرتکب و قابلیت انتساب جرم به وی  هم عقیده باشد، نسبت به صدور قرار جلب به دادرسی و ارسال پرونده به دادگاه صالح اقدامات لازم را انجام می دهد. در برخی جرائم مانند جرائم منافی عفت، پرونده به صورت مستقیم به دادگاه ارسال می شود و دیگر در دادسرا رسیدگی نمی شود.

جرایمی از قبیل قتل، کلاهبرداری، جعل سند، استفاده از سند مجعول، جرایم علیه امنیت داخلی و خارجی، افترا، اختلاس، سرقت تعزیری یا حدی و خیانت در امانت و… از جمله جرایمی هستند که در حوزه رسیدگی تخصصی وکیل کیفری قرار می گیرند.

مراجع رسیدگی به جرایم  کیفری

جرایم کیفری با توجه به شخصیت متهم و نوع جرم در دادگاه های کیفری 1، کیفری 2، دادگاه انقلاب، دادگاه کیفری اطفال و نوجوانان و دادگاه نظامی مورد رسیدگی قرار می گیرند. هر یک از دادگاه های مذکور صالح برای رسیدگی به جرایم مختلفی هستند. وکیل کیفری با اطلاعات کافی در رابطه با برگزاری دادگاه و چگونگی روند رسیدگی می تواند تاثیر شایانی در پرونده موکلین داشته باشد.

وظایف اصلی وکیل کیفری

 

استفاده از وکیل کیفری متخصص از جوانب حیاتی در حمایت از حقوق افراد متهم به ارتکاب جرم است. این وکلا نه‌تنها در تهیه دعوی و دفاعیه‌ها نقش دارند بلکه ضامن آبرو و حیثیت موکلان خود نیز هستند. یکی از مسئولیت‌های اصلی وکیل جنایی، تهیه دعاوی است. این مورد شامل تنظیم شکوائیه‌ها به‌منظور مطالبه حقوق موکل یا دفاع از او می‌شود.

وظیفه وکیل در تهیه دفاعیه نیز بسیار حیاتی است. او باید با دقت اطلاعات مربوط به موکل را جمع‌آوری کند و در دفاع از او در دادگاه‌ها بهترین عملکرد را ارائه دهد. وکلای کیفری توانمندی در ارزیابی شواهد و مدارک حیاتی برای تسلیح موکل خود دارند.

وکلا در طول بازجویی و دادرسی نیز نقش بسزایی ایفا می‌کنند. آن‌ها با تحلیل شواهد و ارائه عناصری که به کاهش مجازات موکل منجر می‌شوند، در نتیجه پرونده نقش دارند. این موضوع به معنای حمایت از حقوق متهمان و ایجاد تعادل در دادگاه است.

نحوه طرح شکایت کیفری

نحوه طرح شکایت، زمان مناسب ارائه شکایت، مستندات و مدارک مورد نیاز، تنظیم شکایت نامه و ارائه لایحه یا اظهارنامه در دادگاه از جمله مواردی هستند که به کمک وکیل کیفری به آسانی انجام می شوند. اثبات جرم در پرونده های کیفری عموما از پرونده های حقوقی سخت تر هستند و رسیدگی به آنان زمان بیشتری نیاز دارد. وکیل کیفری که به خوبی با روش ها و پیچ و خم پرونده های کیفری آشنایی دارد، با صبر و دقت تمامی تلاش خود را برای کسب نتیجه مطلوب به کار می گیرد.

در قانون مجازات اسلامی و آیین دادرسی کیفری مسائلی از قبیل ، تعویق صدور حکم، تعلیق اجرای مجازات، تخفیف مجازات، نظام آزادی شروط ، نظام نیمه آزادی ، مجازات های جایگزین حبس و… برای توجه به شرایط متهمین در حین ارتکاب در نظر گرفته شده است.

وکیل متخصص کیفری

 

وکیل کیفری با استناد به مواد قانونی و شرایط خانوادگی، جسمی یا روحی متهم قادر به کاهش مجازات یا تبدیل مجازات خواهد بود. در مواردی نیز به دلیل کم اهمیت بودن جرم ارتکابی و آسیب های سنگین حبس، قانون گذار قاضی را مجاز به صدور مجازات های جایگزین حبس دانسته است. در چنین شرایطی اهمیت حضور وکیل متخصص کیفری و دانش وی مشخص می شود.

مجازات های جرایم کیفری

مجازات های تعیین شده برای جرایم کیفری شامل: حبس، دیه، اعدام، قصاص، جزای نقدی، شلاق حدی، شلاق تعریزی، نفی بلد، تبعید و …است. مجازات های مذکور در زندگی مجرم جرایم کیفری و خانواده و اطرافیان وی تاثیر جبران ناپذیری خواهد گذاشت. وکیل کیفری سعی می کند تا از صدور مجازات های ناعادلانه جلوگیری نماید و به بهترین روش ممکن از موکل خود دفاع می نماید.

این موضوع برای شاکی جرایم کیفری نیز صدق می کند. شخصی که قربانی کلاهبرداری بوده و در نتیجه این جرم مال و شان اجتماعی خود را از دست داده، مستحق دریافت دادگاهی عادلانه و قانونی برای دادخواهی است.

وکیل کیفری با توجه به پرونده تصمیمات لازمه را اخذ می کند و راهنمایی های مهم را به موکل ارائه می دهد، تا وی بتواند با استحقاق حقوق خود تا حدودی به زندگی عادی بازگردد.

در نهایت پرونده های کیفری برای شاکی و متهم سخت و طاقت فرسا هستند. حضور وکیل‌کیفری برای اصحاب پرونده امری ضروری و مهم است تا طرفین بتوانند رای عادلانه دادگاه را دریافت کنند.

کدام نوع جرم و جنایات توسط این دسته از وکلا رسیدگی می‌شوند؟

 

وکلای کیفری در رسیدگی به گونه‌های مختلف جرم و جنایات نقش مهمی ایفا می‌کنند. این حرفه نه‌تنها به دفاع از افراد متهم به جنایات علیه مردم می‌پردازد، بلکه در حوزه‌های مختلف نیز فعالیت دارد.

جنایات علیه مردم

جنایات علیه مردم از جمله مواردی است که وکلای کیفری با آن روبرو می‌شوند. این مورد شامل جرائمی نظیر قتل، زورگیری، تهدید و سایر مسائل مشابه است. وکلا با بررسی دقیق شواهد و ادله، سعی در دفاع از متهمان یا حمایت از قربانیان این جرائم دارند.

جنایات مواد مخدر

جنایات مواد مخدر نیز بخشی دیگر از زمینه فعالیت وکل کیفری را تشکیل می‌دهد. آن‌ها در رسیدگی به پرونده‌های مرتبط با تولید، توزیع و مصرف مواد مخدر، به بررسی قانونی موارد پرداخته و موکلان خود را نمایندگی می‌کنند.

جرایم سازمان

جرائم سازمان‌یافته نیز در دسته‌بندی جرائمی قرار دارند که وکلای کیفری به طور معمول در پیگیری آن‌ها مشغول به‌کار هستند. این مورد شامل جرائم مرتبط با تروریسم، قاچاق انسان و فعالیت‌های سازمان‌های جرمی می‌شود.

جرایم اقتصادی

جرایم اقتصادی نیز در لیست موضوعات وکلا قرار دارد. این شامل تخلفات مالی، کلاهبرداری، تقلب مالیاتی و سایر جرایم مالی است که نیازمند تخصص و دقت حقوقی وکلای کیفری خواهد بود.

فساد عمومی

فساد عمومی نیز از دیگر حوزه‌های فعالیت وکلای کیفری است. این افراد در رسیدگی به پرونده‌های مرتبط با فساد در نهادهای عمومی و سیاست، نقش حیاتی در ایجاد عدالت و شفافیت دارند.

همین حالا می‌توانید از طریق

مشاوره حقوقی آنلاین اقدام به کسب

اطلاعات دقیق تر

در رابطه با مشکلات کیفری کنید.

 با ما تماس بگیرید

09124891359

مشاوره با بهترین وکیل کیفری

 

وکلای کیفری با ارائه خدمات حقوقی به موکلین خود، در رفع مشکلات و مسائل حقوقی آن‌ها تلاش می‌کنند. ولی برای تبدیل شدن به یک وکیل کیفری موفق، ویژگی‌های خاصی ضروری است که نظر موکلان را جلب کند. مشاوره حقوقی آنلاین وکیل کیفری می‌تواند نقش کمک‌کننده داشته باشد.

  • اولین ویژگی مهم وکیل کیفری، وقت‌شناسی است.
  • عدالت و عدالت‌طلبی، ویژگی دیگر یک وکیل موفق محسوب می‌شود.
  • سلطه بر روانشناسی افراد نیز یک نقطه قوت برای وکلای کیفری است.
  • داشتن اطلاعات در مورد پزشک قانونی نیز اهمیت دارد. وکلای کیفری باید در جرائمی که به پزشک قانونی نیاز دارد، اطلاعات کافی داشته باشد تا ایرادات را به خوبی اصلاح کند.
×

سلام

×