وکیل خانواده

خانواده به عنوان یک بنیاد اساسی مهم است که تمام افراد در اولین مرحله از زندگی خود، در خانواده رشد پیدا نموده و پرورش می‌یابند. بنابراین روابط خانوادگی و عاطفی از اهمیت والایی برخوردار است. وکیل خانواده خوب، برای حفظ و ایجاد تعادل روابط خانوادگی می‌تواند به شما یاری رساند و به درستی شما را راهنمایی نماید.
برای رسیدگی و پیگیری موضوعاتی که در خلل پرونده های خانواده مطرح می‌گردد وکیل خانواده جایگاه ویژه ای خواهد داشت که موضوعات مختلفی اعم از مهریه، نفقه، حضانت، ملاقات، جهیزیه و … را مورد بررسی و دفاع قرار می‌دهد.

وکیل خانواده کیست؟

گاهی به دلایل متفاوتی که هر شخص با توجه شرایط خود دارد که نیاز به وکیل خانواده پیدا می‌کند. برخی از افراد برای طلاق گرفتن برخی دیگر برای مشاوره و عده ای نیز برای پرسش سوال‌هایی که در این زمینه دارند، کما این‌که شاید برخی از افراد به علت مسائلی همچون شرایط کاری، آبرو، خجالت و … توانایی رویارویی با وکیل یا فرد دیگر ندارند و نمی‌توانند، در خصوص مشکلات خود با آن‌ها حضوری صحبت نمایند. این امر باعث می‌شود که شما به وکیل خانواده آنلاین نیاز پیدا کنید تا با اشکال مختلفی اعم از فضای مجازی یا تلفنی برخط سوالات خود را بپرسید و به نتیجه برسید.

وکیل خانواده آنلاین

 

وکیل خانواده آنلاین را از طریق سایت‌هایی که به ارائه مشاوره آنلاین توسط وکلا می‌پردازند می‌توانید بیابید. زیرا روند مراجعه حضوری ممکن است برای شما طولانی و وقت گیر باشد. بنابراین، از طریق وکیل خانواده آنلاین این روند سریع تر و بدون اتلاف وقت خواهد بود.

وکیل خانواده خوب در تهران

باید در نظر داشته باشید که تخصص و تجربه نیز در این امر تاثیر گذار است و از عوامل دیگری که می تواند در این امر دخالت داشته باشد، نوع دعاوی مطرح شده است زیرا دعاوی خانواده شامل ازدواج دائم و موقت،شروط ضمن عقد،استرداد جهیزیه، مهریه، الزام به تمکین، انواع طلاق اعم از رجعی و بائن، طلاق توافقی، حضانت اطفال بی سرپرست، مسائل مربوط به افراد مفقودالاثر، نفقه، تغییر جنسیت، ملاقات طفل و … می باشد.
پس با توجه به مشکلات و سختی کار، روند کار اقداماتی که باید در حین رسیدگی صورت گیرد میزان حق الوکاله و هزینه وکیل خانواده مشخص می گردد.

وکیل خانواده

 

شاید این مطلب هم مفید باشد: مددکاری

 

بهترین وکیل خانواده

 

یک وکیل خانواده خوب (family-lawyer) در وهله ی اول باید دارای دانش و اطلاعات کافی در زمینه دعاوی و موضوعات خانوادگی داشته باشد پس از دانش کافی، تخصص حرف بسیاری برای گفتن دارد،شخصی که در زمینه خانواده تخصصی کار می کند قطعا وکیل مناسب تری نسبت به وکلایی است که در هر زمینه مشغول هستند و تخصصی اقدام نمی نمایند.

قابل اعتماد بودن و سابقه ی درخشان نیز در این حیطه موثر است زیرا با توجه به این که اصولا روابط خانوادگی از جمله اموراتی که مرتبط با شخصیت و عواطف افراد می باشد. پس قابل اعتماد بودن خصیصه ای است غیر قابل انکار که برای افرادی که مراجعه به یک وکیل خانواده دارند مهم است.
تسلط کافی وکیل بر روند دعاوی مختلف خانواده مسئله ای است خطیر که با انتخاب بهترین وکیل خانواده باید در نظر داشت وکیلی را انتخاب نمایید که از نظر تئوری و علمی در سطح بالایی قرار کرفته باشد.

وکیل خانواده خوب در تهران

 

یک وکیل خوب باید دارای ویژگی و خصیصه هایی باشد که بتواند شما را در مسیرتان به پیروزی برساند، از جمله:

1.قابل اعتماد بودن
2.رعایت انصاف
3.وجدان کاری
4.دانش و اطلاعات کافی
5.تجربه کافی و تخصص
6.موفقیت در پرونده های خود
7.خوشنام بودن و سابقه درخشان
8.پویایی

وکیل خانواده خانم در تهران

 

همان طور که بیان شد یک وکیل خانواده می تواند به شما با توجه به مشکلاتی که دارید راهنمایی هایی ارائه نماید اما در دعاوی خانواده یک طرف دعاوی معمولا خانم‌ها می باشند. وکیل خانواده خانم، می‌تواند به خانم ها به علت هم جنس بودن و احساس راحتی کمک نماید.
یک وکیل خانواده پس از بررسی و شنیدن صحبت های طرفین یا موکل خود، با اقتدار کامل و با دقت باید اقدام نموده و به طرح دعوا در محاکم بپردازد.

 

بیشتر بخوانید: مشاوره حقوقی

مشاوره وکیل خانواده

 

قبل از اقدام برای هرکاری مشورت با افراد زبده و با تجربه بهترین کار ممکن است. خصوصا اگر مرتبط با دعاوی خانوادگی و روابط عاطفی باشد. مشاوره وکیل خانواده و مشورت با یک وکیل، قبل از هر اقدام شما را آماده می‌کند تا به درستی در راهی که خواستار هستید گام بردارید و با آگاهی کامل تصمیم گیری نمایید. مشاوره قبل از طلاق مصداق بارز یک مشورت با وکیل خانواده می‌باشد که به درستی شما را از روند طلاق و عواقب و اثرات پس از طلاق، اقدامات لازم برای پس از طلاق، آمادگی شما از جهت ذهنی و شخصیتی و .. آشنا می‌سازد.
همچنین یک رابطه ممکن است با مشورت و مشاوره با وکیل خانواده مجددا ساخته شود و به صلح و سازش خاتمه یافته و از طلاق و قطع ارتباط عاطفی جلوگیری شود.

خدمات وکالتی گروه وکلای دادرسانی ♦

 

وکیل خانواده کیست؟

وکیل خانواده شخصی است که در دادسرا و دادگاه خانواده ها در خصوص روند رسیدگی پرونده های خانواده به رسیدگی، پیگیری و دفاع می‌پردازد.
تسلط داشتن موضوعات خانواده، کار یک وکیل خانواده است. دعاوی متفاوتی توسط وکیل خانواده رسیدگی می‌شود همانند طلاق، نفقه، مهریه و … که وکیل خانواده باید به نوشتن لایحه، دادخواست و شرکت در جلسات دادگاه اقدام نموده و به صورت حرفه ای نمایان شود.

صداقت و رازداری وکیل خانواده بسیار حائز اهمیت است، زیرا شخصی که به به وکیل خانواده مراجعه می کند در نهایت اطمینان تمام اتفاقات زندگی خود را بازگو می‌نماید. به همین علت صداقت و رازداری یک وکیل نشانه ی بارز یک وکیل خانواده خوب است.

یک وکیل خانواده در حوزه های مختلفی اقدام می نماید اعم از:

 

 • فرزندخواندگی
 • ازدواج موقت
 • حضانت فرزندان
 • طلاق توافقی
 • نفقه همسر
 • استرداد جهیزیه
 • دعاوی مربوط به نامزدی
 • فسخ نکاح
 • قیمومیت
 • تمکین و نشوز
 • نسب
 • چندهمسری
 • رشد
 • تغییر جنسیت
 • حجر و حکم رفع حجر
 • وصیت

وکیل خانواده خوب در تهران نسبت به هر کدام از دعاوی خانواده وظیفه ای را نیز دارد. بر فرض مثال درخصوص عقد نکاح برای گرفتن مهریه و نفقه باید اقدام نماید. در رابطه با طلاق، با توجه به اینکه طلاق از سوی زوج است یا زوجه یا توافقی، اقدامات صورت گرفته متفاوت خواهد بود. در رابطه با وکیل خانواده در حضانت، مطابق با 1168 که در رابطه با حق و تکلیف والدین است و 1171 قانون مدنی که بیان داشته است، اگر یکی از والدین فوت نماید حضانت و نگهداری از فرزندان به عهده ی طرف دیگر است. وکیل خانواده در این راستا یعنی در زمینه ی حضانت فرزندان اقدام می نماید. حضانت طفل تا سن 7 سالگی با مادر بوده است و بعد از سن 7 سالگی فرزند پسر تا 15 سالگی و دختر تا 9 سالگی با پدر است.

حال این سوال ایجاد می شود که بعد از سن 9 و 15 سال حضانت با کیست؟ در این زمان فرزند حق دارد که انتخاب نماید تا با پدر یا مادر زندگی نماید.
وکیل خانواده در تمکین و نفقه در صورتی که زوجه تمکین نماید و عذر موجهی نیز نداشته باشد، زوج از طریق دادگاه می تواند به الزام زوجه پرداخته که در این خصوص وکیل خانواده در رابطه با نفقه و تمکین می تواند عمل نماید.

وکیل خانواده

 

خدمات وکالتی گروه وکلای دادرسانی ♦

 

حضانت فرزند چیست؟

 

حضانت فرزند تا 7 سال با مادر اما بعد از 7 سال به پدر واگذار می گردد که مسئله حضانت با موضاعاتی همچون ولایت، قیمومیت و تربیت و نگهداری نیز دارای ارتباط می باشد.

استرداد جهیزیه

 

استرداد جهیزیه یعنی پس گرفتن جهیزیه که پس از طلاق رخ می دهد. این مسئله چالش هایی نیز ایجاد می کند که برای این اقدام زن باید به تنظیم دادخواست استرداد جهیزیه بپردازد.

نفقه زن

 

شامل هزینه ای است که باید از جانب مرد به زن پرداخت گردد. طبق ماده 1107 قانون مدنی نفقه عبارت است از همه ی نیاز های متعارف و متناسب با وضعیت زن از قبیل: مسکن، پوشاک، غذا، اثاث، هزینه‌های درمانی و بهداشتی و خادم در صورتی که عادت داشته و یا احتیاج به واسطه مرض یا نقصان داشته باشد.

مهریه

 

حق قانونی زن است که با اجرای صیغه عقد مشخص می گردد و مرد ملزم می‌گردد که به محض برقراری عقد، زن می‌تواند از این حق خود استفاده نماید. مهریه امری است توافقی که در صورتی که مهریه در زمان عقد بیان نگردد و یا عدم استحقاق مهریه به زوجه شرط گردد، زن پس از نزدیکی مستحق دریافت مهرالمثل است.
مهریه یا به صورت عندالمطالبه (به درخواست زن و هر زمان که بخواهد می باشد یا عندالاستطاعه (بستگی به توانایی مالی مرد دارد) می‌باشد.

وکیل طلاق توافقی

 

طلاق یک کلمه ساده نیست زیرا اتمام یک رابطه ی عاطفی است که بر بقای خانواده اثر دارد. در واقع سست نمودن یا تخریب پایه های یک زندگی و خانواده است. در اکثر مواقع در طلاق‌هایی که پیش می آید لجبازی و کشمکش هایی وجود دارد و کمتر مواقعی پیش می آید که طلاق بدون هیچ اختلاف و دعوایی و با توافق کامل انجام شود.

اگر درگیری و اختلاف در مورد نفقه، مهریه و جهیزیه نباشد، ممکن است در رابطه با حضانت و ملاقات فرزندان این اختلاف وجود داشته باشد. همچنین درخواست طلاق درخواستی است که با درایت، آگاهی و مشورت قبلی باید صورت گیرد. وکیل طلاق وکیلی است که در این مرحله به علت داشتن، تخصص، مهارت، دانش کافی و سابقه ی درخشان که در پرونده های خانواده داشته و پیروزی های پی در پی به موفقیت و معروفیت رسیده است.

در نهایت وکیل معروف در طلاق، زمانی راه درست را پیش روی شما خواهد گذاشت که علاوه بر معروفیت دارای حسن سابقه نیز باشد.
وکیل خانواده دارای هوش بسیار بالاست و در مرحله اول سعی در صلح و سازش دارد که اگر صلح سازش پاسخ نداد، به طرح دعوا باید اقدام نماید و در کوتاه ترین مهلت با بهترین نتیجه پرونده را با موفقیت خاتمه دهد.

×

سلام

×