30
اکتبر

بهترین وکیل جنایی کیست؟

وکیل جنایی کیست؟ چه وظایفی در حیطه کاری خود دارد؟ برای رسیدگی به کدام امور حقوقی و جرایم، می‌توان از تخصص وکیل کیفری یا همان جنایی کمک گرفت؟

ضمن اطلاع شما مخاطبان باید بگوییم که تمامی پرونده‌های مرتبط با قتل، کلاهبرداری‌های مالی، سرقت، اتهامات جنسی و آدم‌ ربایی نیاز به وکلایی دارد که در رسیدگی به پرونده‌ های کیفری، تخصص داشته باشند.

در ادامه این مقاله شما با نقش مهم این شخصیت‌های قانون‌مدار و ویژگی‌هایی كه آن‌ها را در حوزه کاری بهترین می‌سازد، آشنایی بیشتری پیدا می‌کنید.

 

اهمیت وجود وکیل جنایی در جامعه

 

 

جریان‌های جنایی، خیلی مهم‌تر، اساسی‌تر و‌ پیچیده‌تر از سایر مسائل حقوقی است و افراد متخصصی همچون کاراگاه‌ها وارد بررسی جزئیات آن می‌شوند. بنابراین؛ طبیعی است که وکالت این جریانات را به وکیل جنایی واگذاری کنیم.

این افراد با همه قوانین به‌روزرسانی‌شده جرایم، آگاهی دارند و می‌دانند چه مجازات‌هایی برای مرتکبان جرم در نظر گرفته شده است. به همین دلیل، سعی در جمع‌آوری بهترین مدارک و ادله استنباطی برای کاهش مجازات دارند.

وکیل جنایی کیست؟

ویژگی های وکیل جنایی خوب

 

آنچه که یک شخص را به‌عنوان بهترین وکیل کیفری معرفی می‌کند، دانش و علم گسترده او در استدلال و استنباط است. چنین افرادی باید قادر به تحلیلی مناسب و عادلانه نسبت به مسائلی که در گذشته رخ داده یا در آینده احتمال وقوع آن وجود دارد، داشته باشند تا پرونده‌های جنایی به‌شکلی اصولی مسیر خود را طی کنند.

همچنین بهترین وکیل کیفری باید توانایی خارق‌العاده‌ای در بررسی جزئیات به‌وقوع‌پیوسته، قدرت کشف ماجرا و حل ابهامات داشته باشد تا کلاف پیچیدگی‌های پرونده، باز و تحقیقات کامل شود.

مهم‌ترین معیار دیگری که سبب می‌شود یک وکیل را با لقب بهترین بشناسیم، سابقه و تجربه کاری اوست که تاثیر بسزایی در جریان دادرسی پرونده خواهد داشت. چون این افراد با مسائل حقوقی مختلف و قوانین مجازات اسلامی کاملا آشنایی دارند.

 

مشاوره حقوقی

بهترین وکیل جنایی و مشاوره حقوقی با او

 

بی‌اطلاعی از قوانین حقوقی، مهم‌ترین عاملی است که موجب جرایم و جنایت‌های مختلف می‌شود. از این‌رو، اصلی‌ترین خدمتی که وکلای جنایی به موکلان خود ارائه می‌دهند، برگزاری جلسات مشاوره حقوقی است.

این جلسات، سطح دانش حقوقی متقاضیان را افزایش می‌دهد و کمک می‌کند نسبت به مسائل قانونی، دید روشن‌تری داشته باشند. این خدمت از طرف وکیل کیفری در مواردی موجب پیشگیری از مشکلات حقوقی شده و در مواردی دیگر احساس ترس و نگرانی مجرمان را اندکی می‌کاهد.

بهترین وکیل جنایی و آشنایی او با قوانین مجازات اسلامی

 

وکالت در امور کیفری، از مهم‌ترین شاخه‌های حرفه وکالت است. شخصی که در این شاخه فعالیت دارد، قطعا از تجربه و تبحر فوق‌العاده بالایی برخوردار است و مهم‌تر از همه، به حقوق و تکالیفی که قانون‌گذار برای متهم و شاکی تعیین می‌کند، اشراف کامل دارد.

در واقع، آشنایی وکلای کیفری با ارکان مادی و معنوی جرم و ایضا قانون مجازات اسلامی، به او کمک می‌کند تا با قدرت، اعتمادبه‌نفس و جسارت بیشتری به دفاع از حق متهم و شاکی بپردازند و بتوانند دفاعیات خود را درخصوص امور کیفری که با جان، مال و حیثیت اشخاص در ارتباط است، به‌طور شفاف در دادگاه ارائه دهند‌.

 

وکیل جنایی

 

 

مطالب حقوقی:

 

لزوم استفاده از بهترین وکیل جنایی در دادرسی کیفری

 

آیین از دیدگاه مقامات قضایی، به معنی قانون است و دادرسی به مجموعه اقداماتی گفته می‌شود که وکیل برای کشف جرم و حل مسائل حقوقی و کیفری انجام می‌دهد.

دادرسی‌های کیفری، مسائل دشوار و پیچیده‌ای هستند که گره‌های آن فقط با دستان یک حقوق‌دان گشوده می‌شود. ازاین‌رو، بهترین وکلا کسانی هستند که در قانون آیین دادرسی کیفری تخصص دارند و می‌توانند با آسایش خاطر و اعتمادبه‌نفس، در شغل خود ایفای نقش کنند.

این وکلا، در مسائل آیین دادرسی کیفری به دفاع از حق موکل می‌پردازند، شرایط آزادی متهم را به قید ضمانت فراهم می‌کنند، برای بیرون‌آوردن متهم از بازداشت، اقدامات لازم را بررسی می‌کنند و درنهایت، شرایطی برای آزادی موقت او فراهم خواهند کرد.

بررسی پرونده‌های قتل، ویژگی و وظیفه مهم بهترین وکیل جنایی

 

شاید بتوان گفت که سخت‌ترین مبحث کیفری که وکلای جنایی باتجربه و کاربلد باید تخصص حل آن را داشته باشند، پرونده‌های مربوط به دعاوی قتل است. در این راستا، وکیل می‌تواند وکالت قاتل یا اولیای دم را بر عهده بگیرد.

با این اوصاف، یک وکیل جنایی خوب یا وکیل قتل، باید علاوه‌بر دانش عمیق در حوزه قوانین مربوط به جزئیات ماجرا، به علومی دیگر، همچون جامعه‌شناسی و روانشناسی اشراف داشته باشد و با مهارت درک شرایط، به دفاع از موکل بپردازد.

ازآنجایی‌که قتل در شمار جرایم جدی و سنگین دعاوی کیفری است و زیان‌های جبران‌ناپذیری را برای قاتل، قربانی، خانواده طرفین و اعضای یک اجتماع دارد، بررسی آن امری سخت و نیازمند علم بالاست.

جمع‌بندی

وکیل جنایی که به‌عنوان وکیل مدافع کیفری نیز شناخته می‌شود، درصدد دفاع از افراد، سازمان و نهادهایی که مرتکب جرم شده‌اند، برمی‌آید. آن‌ها پرونده‌های بسیاری را همچون قتل، آزار جنسی، مواد مخدر، اختلاس و سرقت تحت سیطره خود قرار داده‌اند.

وکلای جنایی، مسئولیت دفاع از متهم را در جرایم کیفری بر عهده دارند و موظف هستند که به‌شیوه‌ای بی‌طرفانه اقدام کنند تا از رعایت حقوق قانونی افراد تحت‌تعقیب مطمئن شوند.